100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam42Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

5 rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne
5 rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne

Okulary słoneczne - najważniejsze elementy

 

 

Większość spośród nas wybierając się na gorące wczasy prócz stroju kąpielowego zabiera z sobą różnego typu kosmetyki z filtrem, jakie zabezpieczają naszą skórę przed negatywnym wpływem światła UV. W ubiegłych latach możemy zobaczyć także większą świadomość społeczną połączoną z ochroną nie jedynie samej skóry lecz także wzroku. Jeszcze powszechniej potrzebnym akcesorium plażowym stają się również okulary przeciwsłoneczne. Przedstawiamy 5 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę kupując okulary.

 

1. Właściwe oprawki okularów

Kluczową sprawą, jaką musisz wziąć pod uwagę, kiedy kupujesz okulary przeciwsłoneczne bądź korekcyjne, są oprawki. Przede wszystkim dobre okulary dla kierowcy nie powinny krępować pola widzenia. Wynika to z faktu, iż multum rzeczy obserwujemy tzw. kątem oka oraz ta poprawność dotyczy także osób, jakie noszą okulary korekcyjne. W czasie, w jakim podczas jazdy masz niesamowite oprawki o ogromnych zausznikach, musisz liczyć się z tymże, iż Twoje pole widzenia jest zdecydowanie obniżone. Tenże element może wywołać, iż w trakcie jazdy nie zobaczysz w porę pojazdu poruszającego się po pobliskim pasie ruchu bądź nadjeżdżającego z boku. Owego rodzaju sytuacja może nieść ze sobą przykre ciągłości, więc także staraj się unikać okularów o wielkich zausznikach.

 

2. Oznaczenie

Zwróć uwagę na oznakowanie, poszukuj na okularach przeciwsłonecznych cyfr, jakie określają kategorię wykorzystanego filtra – od 0 do 4. Im większa, tymże większy stopień protekcji przed promieniowaniem, lecz także mniejsza zdolność widzenia znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej lub pozostałych uczestników ruchu. Więc, np. okulary przeciwsłoneczne z filtrem o kategorii 4 dedykowane są do wykorzystania w górach, lub na pustyni. Nie mogą być wykorzystywane do jazdy pojazdem.

 

3. Jak leżą, czy są wygodne

Kiedy kupimy okulary chcemy, aby pasowały do naszego kształtu twarzy oraz nie wyglądały karykaturalnie, ale także dobierając okulary powinniśmy zwrócić uwagę na wygodę ich używania. Dzisiejsze szkła to nie jedynie „środki pomocnicze w korekcji wzroku”, lecz produkty lecznicze mające nam zapewniać komfort w normalnym użyciu, zarówno podczas pracy, jak również podczas wypoczynku.

 

4. Odcień także jest niezwykle ważny

Niewątpliwie poza samym modelem oraz stylem okularów istotny jest również ich odcień. Przeważnie widzianymi barwami okularów są brązowy bądź szary. Nie bez powodu, ponieważ to właśnie owe odcienie najlepiej sprawdzają się na twarzach. Brąz doskonale akcentuje kontrast, natomiast szary jest wszechstronny. Tak zatem gdy zależy nam, żeby okulary poza kształtem na przykład ładnie podkreślały nasz odcień włosów lub kolor karnacji, to z pewnością należałoby je wybrać wedle tychże reguł.

 

5. Filtr w okularach przeciwsłonecznych

Pamiętajmy, iż okulary to nie jedynie dodatek do stroju, lecz także ochrona dla naszych delikatnych oczu. Dobre soczewki zabezpieczają oczy przed negatywnym światłem oraz polaryzują promieniowanie słoneczne. Soczewka ludzkiego oka nie ma skłonności do odbudowy, więc powinniśmy sami dbać o nasz wzrok. Należy pamiętać, iż promienie UV są niebezpieczne dla naszych oczu oraz powinniśmy się przed nimi właściwie zabezpieczać.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl