100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam45Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Czym są okulary polaryzacyjne?
Czym są okulary polaryzacyjne?

 

Czym właściwie jest polaryzacja, w Twoich okularach ?

 

Okulary polaryzacyjne są sposobem na odblaski, a więc oślepiające oczy białe refleksy. Jak one powstają? To wynik rozchodzenia się promieni świetlnych w kierunku pionowym i poziomym. I o ile wertykalne promienie słoneczne są dla ludzkiego oka nośnikiem wielu istotnych informacji takich jak kolory czy kontrasty, o tyle światło horyzontalne nie służy dobremu widzeniu, bo odbija się od powierzchni poziomych i tworzy niebezpieczne odblaski.

 

 polaryzacja w okularach - co to jest

 

Zalety okularów polaryzacyjnych

 

Okulary polaryzacyjne skutecznie niwelują poziome promienie słoneczne, które oślepiają w czasie jazdy samochodem, jazdy na nartach czy opalania się na plaży. Ponadto obraz widziany przez takie okulary posiada znaczny kontrast i bardzo nasycone kolory. Okulary polaryzacyjne skutecznie blokują szkodliwe dla ludzkiego oka odblaski, a przez to wpływają na stan zdrowia oczu. Soczewki wyposażone w filtr zapobiegają podrażnieniom czy zmęczeniu oczu. Kiedy światło nie oślepia, człowiek nie mruży oczu. Rzadziej pojawia się ból głowy od przebywania na słońcu.

Na tym jednak nie koniec. Kolejnym atutem okularów polaryzacyjnych jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym UVA, UVB i UVC. Dzięki okularom z polaryzacją można uniknąć wielu groźnych chorób oczu – zapalenia spojówek, zapalenia rogówek, zaćmy czy zwyrodnienia plamki żółtej.

 

Dla kogo przeznaczone są okulary polaryzacyjne?

 

Tak naprawdę okulary polaryzacyjne nosić może każdy, ale szczególnie przydatne są dla kierowców. Wówczas można bowiem wyeliminować zjawisko odbicia światła w szybie samochodu czy asfalcie. Ponadto okulary tego rodzaju sprawdzają się podczas jazdy na nartach w słoneczne dni czy w czasie uprawiania sportów wodnych w okresie letnim.

Okulary polaryzacyjne polecane są również osobom, które preferują bierny wypoczynek na słońcu. W czasie opalania się także warto mieć przy sobie okulary z polaryzacją. Dotyczy to przede wszystkim posiadaczy oczu wrażliwych, które często pieką, łzawią i są zaczerwienione.

 

Jaki kolor szkieł wybrać?

 

Co ciekawe, okulary polaryzacyjne dostępne są w różnych wariantach szkieł, co też ma spore znaczenie. Szare i zielone soczewki nosić można przez cały rok. Są one uniwersalne. Soczewki brązowe i miedziane dedykowane są kierowcom. Blokują bowiem promienie słoneczne, zapewniają ostrość widzenia, a przy tym wzmacniają widoczność czerwonego światła.

Okulary polaryzacyjne poprawiają komfort widzenia, wzmacniają kolory i poprawiają ostrość wzroku. Idealnie sprawdzają się nawet w pełnym słońcu. To propozycja dla wszystkich, ale w szczególności kierowców, narciarzy, osób aktywnych fizycznie i lubiących wypoczynek na słońcu.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl